Jedinečná kávová edice. Jen u nás! Vyberte si z různých motivů.

Recenze: Květ smrti

archiv revue
Hana Kielová před třemi lety ubodala zámožného mladého právníka. Důvod nikdo nezná a celý svět po ní pátrá. Nyní od ní dostane novinářka Heloise Kaldanová velmi podivný dopis. Brzy dojde k prvnímu zločinu a Heloise se ocitá v ohrožení života.

Anne Mette Hancock (1979) je dánská spisovatelka a novinářka. Žila ve Francii a Americe a nyní zakotvila s manželem a dvěma dětmi v hlavním městě Dánska. Hancock pracovala pro různé noviny a časopisy, ale vždy snila o tom, že bude autorkou knih. Květ smrti je její literární prvotina a kniha se brzy po vydání stala bestsellerem. Je znát, že dosavadním hvězdám severské krimi vyrůstá silná konkurence. Knihu u nás vydalo nakladatelství Domino a nadchne všechny, kteří mají rádi temné psychologické thrillery a zároveň krimi romány.

Květ smrti je prvním dílem volně navazující série, v níž se objevuje dvojice hrdinů a zároveň vyšetřovatelů. První je novinářka Heloise Kaldanová a druhým profesionální policista Erik Schäfer. Více prostoru tu dostala Heloise, ale to je logické vzhledem k tomu, že je důležitou postavou příběhu. Heloise je poměrně složitá povaha a my se s ní setkáváme ve chvíli, kdy se ocitne na černé listině kvůli tomu, že si neprověřila informace od svého zdroje. Z průšvihu vybruslí s drzostí sobě vlastní a nám je jasné, že tohle nebude žádná křehká květinka. Heloise je přímočará a neexistuje nic, co by ji dokázalo porazit.

Neohroženě se postaví i k tomu, že jí z ničeho nic začnou přicházet podivné dopisy od ženy, která před třemi lety zavraždila mladého právníka. O identitě Hany Kielové nemůže být pochyb a Heloise nechápe, proč začala obtěžovat zrovna ji. A teď se dostává na scénu policista Erik Schäfer. Ti dva společně pátrají po tom, co se kdysi stalo, a vy se můžete těšit na všechno, co na severských thrillerech tak milujeme. Zápletka je promyšlená, inteligentní a zároveň mírně nechutná. Pokud milujete severské thrillery, pak nejspíš tušíte, o čem je řeč. Květ smrti je brutální, protože se tu popisuje něco, o čem se ve slušné společnosti nemluví.

Zatímco budete spolu s hlavními hrdiny řešit několik záhad, uvědomíte si, že se vám pod kůži dostává i Hana Kielová. S hrůzou si uvědomíte, že i ona je člověk, a klidně se s vámi vsadím o to, že ji jistým způsobem budete chápat. Něco je tady hodně zvrácené a některé věci vás budou doslova šokovat. Severská krimi boří tabu a její autoři se s chutí rýpají v různých perverzitách a jinakostech. Závěr vás hodně překvapí a jsem opravdu zvědavá, kam se naši hrdinové posunou v dalších dílech. Heloise se totiž dozví něco, co se týká její rodiny. Jde o věc, která otřese jejími jistotami a navždycky změní její život.

Heloise i Erik jsou výrazné postavy, které své domovině ani svým profesím nedělají ostudu. Jsem ráda, že se autorka vyhnula veškerým klišé a že se ti dva chovají profesionálně a na úrovni. Květ smrti je poctivá detektivka plná vodítek k řešení a zároveň velmi temné čtení, ve kterém není místo pro logiku. Možná něco málo vytušíte, ale garantuji vám, že se příběh bude ubírat směrem, který byste vůbec nečekali. A tak to má být. Květ smrti je překvapivý, surový a zatraceně dobře napsaný. A to už je dost důvodů pro to, abyste si ho přečetli.

Autor: Veronika Černucká

Nenechte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty

Květ smrti

0.0 0
od 319
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli.
zanechte komentář (zprávu)

Nejnovější články

Není snadné vybrat z nepřeberného množství knih, které každý měsíc vycházejí, ty nejlepší. A ne každému se líbí to samé. My jsme se opět snažili vytipovat novinky, které by mohly zaujmout co nejvíce čtenářů.
Vyhrajte thriller, který je osvěžujícím způsobem jiný. Děj se odehrává během několika hodin a má několik paralelních dějových linií. Zajímavé exkurzy do tématu mimické rezonance jsou důmyslně zakomponovány do děje a nijak neubírají příběhu na napětí.
Prémiový obsah
číst více
Druhá kniha nebývale uchopeného cestopisu slovenské sinologičky Dominiky Sakmárové mě opět položila na lopatky, v tom nejlepším slova smyslu.