Jedinečná kávová edice. Jen u nás! Vyberte si z různých motivů.

Raine Miller: Múza

archiv revue
Raine Miller už má na kontě hezkou řádku knih. U nás jich dohromady vyšlo už osm, Múza je zatím nejnovější vycházející a přece nejstarší – je to všeho všudy první kniha, kterou napsala.
Raine Miller už má na kontě hezkou řádku knih. U nás jich dohromady vyšlo už osm, Múza je zatím nejnovější vycházející a přece nejstarší – je to všeho všudy první kniha, kterou napsala. Sama autorka ji popisuje jako milostnou rodinnou ságu, kterou vydala jako „doplněk“ ke knize K nezaplacení – obě jsou totiž velmi úzce propojeny a Múza tak dostala příležitost dostat se ze šuplíku na knihkupecké pulty.

Dumání, to mu šlo nejlépe, nebo mu to alespoň jeho bratr často opakoval.

Dosud vydané knihy autorky se pohybovaly v současné době, já osobně jsem je měla přečtené a zařazené do kolonky „guilty pleasures“ velmi rychle a právě proto jsem sáhla i po Múze. Ta se odehrává v roce 1811 a startuje novou trilogii „Rothvale Legacy Historicals“. Pokud jste si tedy na zadní straně knihy přečetli, že z cyklu „Odkaz rodu Rothvale“ již vyšlo, nenechte se zmýlit. Múzu můžete číst samostatně a pak doplnit zmíněným cyklem.

Začínáme jako obvykle velmi svižným tempem, přemýšlíme, jak dlouho asi nám těch slabých 500 stránek zase vydrží a pak… je najednou konec, čučíme jako puky a říkáme si, že to bylo ňáký krátký. Jako obvykle zde autorka zavádí er-formu, jako obvykle víceméně víte, co se stane a jako obvykle vás tyto skutečnosti vůbec nevzrušují a vy prostě čtete dál, protože to celé ubíhá vážně rychle. Stejně tak si při čtení dobře všimnete pozůstatků nezkušenosti autorky, které z Múzy dělají opravdu první knihu, kterou napsala.
Samozřejmě, rozdíly tu jsou a budou, jinak by už tvorba Raine Miller dávno nikoho nebavila. Tentokrát jsou hlavními hrdiny Graham Everley a Imogena Byron-Coleová. Graham je malíř a umělec, samotná Imogena ho okouzlila na první pohled. Imogena odvážná a silná. Oba v minulosti trpěli, společně však tvoří dokonalý pár. Zapojena je ale i rodina.

Prohlížel si pole v zimě, stromy, zmrzlou trávu. Všechno hibernovalo, spalo. Všechno čekalo na teplý dech jara, který jemně vyvolá cyklus znovuzrození.

Historické prostředí se mi zamlouvalo opravdu hodně, oproti předchozím knihám, které jsem měla možnost číst, to byla příjemná změna. Dokonce ani nemůžu říct, že bych se do příběhu nevžila, to bych lhala. Tu dobu i hrdiny jsem měla přímo před očima. Raine to celé dokázala čtenáři dobře podat a vtáhnout ho do děje. Přesto zde byla občasná hluchá místa – děj jsem měla v hlavě nalajnovaný od začátku do konce, žádné velké překvapení se nekonalo a knihu vidím jako takovou jednohubku na dobrou noc. Což na druhou stranu svědčí pro její prospěch, takové tvrzení bych si vůči každé pěti set stránkové knize nedovolila…

Múzu bych doporučila všem, kdo v Raine Miller našli zalíbení a chtějí víc z Odkazu rodu Rothvale. Nejedná se o nic překvapivého, kniha je spíš z těch, co neurazí a vyplní volný čas, popřípadě dají příležitost dalšímu setkání se svou oblíbenou autorkou. Čtenářky se zálibou v historii jakbysmet. Shrnuto, podtrženo, jedná se o velmi čtivou knihu s poměrně uspokojivými hrdiny, kterou si rádi přečtete a nebudete nad tím moc dumat. Pokud máte tento žánr rádi, pochopitelně.

Hodnocení: 6/10
Autor: Věra Škodová
Nenechte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Múza
Čeština

Múza

5.0 1
349 286
Vyprodáno
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli.

Nejnovější články

Není snadné vybrat z nepřeberného množství knih, které každý měsíc vycházejí, ty nejlepší. A ne každému se líbí to samé. My jsme se opět snažili vytipovat novinky, které by mohly zaujmout co nejvíce čtenářů.
Vyhrajte thriller, který je osvěžujícím způsobem jiný. Děj se odehrává během několika hodin a má několik paralelních dějových linií. Zajímavé exkurzy do tématu mimické rezonance jsou důmyslně zakomponovány do děje a nijak neubírají příběhu na napětí.
Prémiový obsah
číst více
Druhá kniha nebývale uchopeného cestopisu slovenské sinologičky Dominiky Sakmárové mě opět položila na lopatky, v tom nejlepším slova smyslu.