Jedinečná kávová edice. Jen u nás! Vyberte si z různých motivů.

Diane Thomas: V divočině

archiv revue
Příběh dvou zraněných duší, dvacetiletého Dannyho, veterána z Vietnamu a osmatřicetileté Katherine, ženy, která měla dlouhou dobu jen krůček od smr
Příběh dvou zraněných duší, dvacetiletého Dannyho, veterána z Vietnamu a osmatřicetileté Katherine, ženy, která měla dlouhou dobu jen krůček od smrti. Oba si nesou své strasti s sebou a nikdo jim s nimi nemůže pomoct. Jsou na ně sami a snaží se všemožnými způsoby se s nimi vypořádat.

Katherine se po předešlém trápení, které ji potkalo, rozhodne nastěhovat do opuštěné chaty v horách. Chce tu najít klid a hlavně vytouženou samotu. Všude kolem jsou jen stromy, zvířata a klid. Nic lepšího si Katherine na rekonvalescenci těla i duše snad ani vybrat nemohla. Stačí ale pár dní a Katherine zjišťuje, že v lesích zřejmě nebude úplně sama.

Zdánlivě opuštěnou chatu totiž už nějakou dobu pozoruje její nespatřený soused, kterého začne samotářská Katherine přímo fascinovat.
Danny zezačátku Katherine pozoruje jen z povzdálí. Ví přesně, jaký má denní harmonogram a sleduje její každodenní život. Když ji ale po nějaké době nemůže stále dostat z hlavy, jeho opatrnost se začne vytrácet a on se rozhodne ji poznat více z blízka.

Jak může dopadnout setkání dvou zraněných duší?
A co když je na tom jeden z nich hůř? Co z toho plyne pro toho druhého?

Kniha V divočině se sice ze začátku čte trochu hůře, ale po pár kapitolách vás příběh vtáhne do děje a vy nemůžete přestat číst, protože chcete přijít na to, v co všechny zvláštní okolnosti, které naše hlavní hrdiny spojují, vyvrcholí.

Autorka navodila v celém příběhu takovou tajemnou a zvláštní atmosféru, kterou ještě podtrhla popisem opuštěného lesa a jeho okolí. Také myšlenky hlavních hrdinů byly z velké části pesimistické, takže se od začátku zdálo, že jejich psychiku tíží něco nepěkného. Kapitoly byly vyprávěny z pohledu Katherine i Dannyho, čímž jsme se jim, jednak mohli dostat do hlavy, a také lépe pochopit jejich charakter.

Katherine byla od začátku velmi depresivní a její emoce byly velmi hluboké, takže všechno co se jí stalo prožívala opravdu hodně. Dokonce u ní došlo i na myšlenku, že už na tomto světě nechce žít. Dalo by se o ní tedy říct, že je psychicky nevyrovnaná až labilní. A právě takováto Katherine upoutá Dannyho. Ten je ovšem také pěkně tvrdý oříšek. Už z prvních kapitol, které byly vyprávěné z jeho pohledu, je jasné, že není zcela v pořádku. Na jeho psychiku měla velký dopad jak válka ve Vietnamu, tak jeho dětství. V mnoha kapitolách vzpomíná na své mladší já a svou „babi“ a my si tak můžeme všímat jeho nezvyklého chování už v útlém věku.

V příběhu byly velmi dobře popsané psychické pochody a pocity našich hrdinů a bylo na nich jasně vidět, že jsou něčím narušení. Bylo to pro mě zcela něco nového.

Během čtení se ve mně střídalo mnoho pocitů – chvíli jsem měla z Dannyho strach, pak jsem si říkala, že už to Katherine s tou sebelítostí vážně přehání, a pak mi ji zase bylo líto. V knize bylo opravdu tolik zvratů, že prostě nešlo vydržet na jedné náladové vlně.

Pokud máte rádi knižní thrillery či knížky s netypickými hlavními hrdiny, určitě se po knize V divočině podívejte, bude na vás čekat příběh, od kterého se nebudete moci několik kapitol ani hnout.

Autor: Táňa Brňáková
Nenechte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
V divočině
Čeština

V divočině

0.0 0
49 40
Vyprodáno
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli.

Nejnovější články

Není snadné vybrat z nepřeberného množství knih, které každý měsíc vycházejí, ty nejlepší. A ne každému se líbí to samé. My jsme se opět snažili vytipovat novinky, které by mohly zaujmout co nejvíce čtenářů.
Vyhrajte thriller, který je osvěžujícím způsobem jiný. Děj se odehrává během několika hodin a má několik paralelních dějových linií. Zajímavé exkurzy do tématu mimické rezonance jsou důmyslně zakomponovány do děje a nijak neubírají příběhu na napětí.
Prémiový obsah
číst více
Druhá kniha nebývale uchopeného cestopisu slovenské sinologičky Dominiky Sakmárové mě opět položila na lopatky, v tom nejlepším slova smyslu.